Hyvää Joulua ja onnellista uutta vuotta 2019!

Vapaan Tanssikoulun syyslukukausi 2018 on päättynyt. Lämpimät kiitokset kaikille tanssijoille ja heidän tukijoukoilleen kuluneesta kaudesta!

Kevätlukukausi alkaa loppiaisen jälkeen maanantaina 7.1.2018 pitkälti samalla lukujärjestyksellä. Uusina tunteina keväällä starttaavat lastentanssi 5-6-vuotiaat Viikissä tiistaisin, miesten baletin repertuaaritunnit Herttoniemessä torstaisin, sekä nykytanssin koreografiatunnit Annankadulla lauantaisin.

Opetusta ei ole juhlapyhinä eikä hiihtolomalla viikolla 8, ellei opettaja erityisestä syystä toisin päätä. Poikkeuksista tiedottaa ryhmän oma opettaja.

Kevätlukukaudelle ei tarvitse ilmoittautua uudelleen, vaan kaikki syksyllä mukana olleet oppilaat ovat automaattisesti mukana myös keväällä 2019. Mikäli kuitenkin haluat jäädä pois, lopettamisilmoitus tulee tehdä sähköpostitse osoitteeseen info@vapaatanssikoulu.fi. Teethän ilmoituksen ennen kevätkauden alkamista.

Kalentereihin voi jo merkitä Vapaan Tanssikoulun kevätnäytökset 3.-5.5.2019!

Ennen tätä kaikkea haluamme kuitenkin kiittää menneestä syksystä ja toivottaa teille kaikille erinomaista joulunaikaa ja mitä parhainta tanssivuotta 2019!