Kesäkurssien ilmoittautuminen on avattu!

Vapaa Tanssikoulu Nykytanssi

 

Muistutuksena kaikille, että tanssit eivät vielä lopu! Vapaa Tanssikoulu tarjoaa koulun oppilaille sekä uusille innokkaille tanssista kiinnostuneille kesäkurssitarjontaa. Kesäkuussa tarjolla on baletin intensiivikurssit sekä Vapaa Tanssikoulun tekee yhteistyössä Kuopio Tanssi ja Soi poikaleirin kanssa. Kesän loppupuolella heinä-elokuun vaihteessa Vapaa Tanssikoulu pitää Starttikurssin, joka on ponnahduslauta syksyn treeneihin. Tarjolla on balettia, nykytanssia ja akrobatiaa. Kesän lopulla on myös aikuisten baletin avoimen tason kurssi.

Kesäkuu 3-7.6:

  • Baletin kesäkurssi: aikuiset avoin, opettaja Ilkka Lampi
  • Kuopio Tanssii ja Soi Poikaleiri 10-12v.
  • Kuopio Tanssii ja Soi Poikaleiri 13-16v.

Heinä- elokuu 29.7-2.8 / 29.7-1.8:

  • Baletin kesäkurssi: aikuiset avoin, opettaja Ilkka Lampi
  • Starttikurssi: 11-15v. avointaso, opettajat, Ilkka Lampi, Iiro Näkki, Oskari Turpeinen

Ilmoittautuminen VAPAAN TANSSIKOULUN kursseille:

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

 

Ilmoittautuminen ja lisä info Kuopio Tanssii ja Soi Poikien Leirille:

https://www.kuopiodancefestival.fi/kurssit-poikien-tanssileirit

 

Ilmoittaudu ja nähdään kesällä!