Uusi poikien tanssi 5-7v. alkaa elokuussa

Elokuussa Vapaalla Tanssikoululla alkaa uusi poikien tanssiryhmä 5-7 -vuotiaille.

Poikien tanssi 5-7v. alkaa tiistaina 13.8.2019 klo. 17:00-18:00.

Tunnit pidetään Vapaan Tanssikoulun tiloissa Mekaanikonkatu 3C, salissa 2

 

Vapaalla Tanssikoululla on pitkä perinne poikien opetuksesta ja pyrimme jatkamaan laadukasta ja monipuolista opetusta kaiken ikäisille. Syyskaudella ryhmässä Isto Turpeinen toimii pääopettaja sekä Oskari Turpeinen toisena opettajana. Aloitamme tunnit siis kahdella opettajalla.

Isto Turpeinen on tohtoriksi väitellyt tanssija, tutkija ja tanssinopettaja ja hänellä on 30 vuoden kokemus tanssin opettamisesta. Oskari Turpeinen on tanssitaiteen kandidaatti ja hän on opettanut poikaryhmiä, akrobatiaa ja nykytanssia vuodesta 2013 lähtien.

 

 

linkki lukujärjestykseen

LUKUJÄRJESTYS

 

linkki ilmoittautumiseen

ILMOITTAUTUMINEN

 

 

Tervetuloa mukaan tunneille!

Kyselyt ja yhteydenotot info@vapaatanssikoulu.fi

p. 040 702 8292