Lasten ja nuorten lähiopetus käynnistyy 1.2.2021!

 

Pääkaupunkiseudun koronakoordinaatioryhmän 27.01.2021 tekemän päätöksen mukaan lasten ja nuorten harrastustoimintaa voidaan rajoitetusti avata 1.2.2021, ja myös Vapaa Tanssikoulu aloittaa alle 20-vuotiaiden lähiopetuksen.

Aikuisille tarjoamme lähiopetuksen tauon jatkuessa mahdollisuuden osallistua kehonhuoltotunteihin zoomin välityksellä.

Lukujärjestykseen on tehty turvallista toimintaa lisääviä muutoksia, ja noudatamme edelleen tinkimättä kaikkia koronaviruksen leviämisen estämiseen tähtääviä toimenpiteitä. Löydät tämänhetkisen lukujärjestyksen lopusta sekä etusivulta kohdasta ”Lukujärjestykseen tästä”. Lukujärjestyksestä, hybridiopetuksesta ym. liittyvistä seikoista tiedotetaan koteihin tarkemmin sähköpostitse. HUOM! Lukujärjestykseen koronaviruksen vuoksi tehdyt muutokset eivät näy ilmoittautumisjärjestelmässä. Ilmoittautuessasi tarkista verkkosivujen lukujärjestyksestä (linkki alla) tunnin täsmällinen aloitusaika ja pituus!

Päivitettyyn lukujärjestykseen täältä.